• 24.01.2016
Wieczór kolęd w Jankowicach W.Utworem „Zaśpiewajmy kolędę” rozpoczął się koncert kolęd w kościele filialnym w Jankowicach Wielkich. W ten wyjątkowy czas wysłuchaliśmy kilkunastu utworów, które przygotowała dziecięca schola parafialna. Dzieci zaśpiewały kolędy i pastorałki, a także złożyły życzenia noworoczne wszystkim zebranym wiernym w kościele.

Chwile, które spędziliśmy jeszcze w bożonarodzeniowym nastroju, były dla nas nie tylko czasem, gdzie słuchaliśmy koncertu, ale była to również modlitwa. Kolędy są bowiem sposobnością do tego, by pogłębiać więzi, które tworzą się między nami, a Bogiem. Na koniec ks. proboszcz podziękował pani Brygidzie Roter za przygotowanie scholi, dzieciom za przedstawienie kolęd oraz obecnym za wysłuchanie koncertu. Spotkanie zakończyliśmy modlitwą w intencji jedności chrześcijan. Modlitwę poprowadził ks. proboszcz Czesław Kocoń. Na zakończenie udzielił wszystkim słuchaczom błogosławieństwa Bożego.