• 10.02.2016
Środa popielcowaŚrodę Popielcową tradycyjnie rozpoczęliśmy postem ścisłym. Po południu zgromadziliśmy się na mszach św. w Jankowicach Wielkich o godz. 16.30, a w Wierzbniku o godz. 18.00. Podczas każdej mszy św. ks. proboszcz Czesław Kocoń oraz ks. emeryt Eugeniusz Bojakowski posypywali nam głowy popiołem. Tym znakiem rozpoczęliśmy czas pokuty i czas przemiany naszych serc.

W tym roku - jak podkreślał biskup ordynariusz Andrzej Czaja w swoim liście na Wielki Post - „przeżywamy w ramach Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski i przygotowań do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie. Nie musimy więc szukać myśli przewodnich na drogę wielkanocnej pokuty. Wyznaczają je wezwanie papieża Franciszka: Miłosierni jak Ojciec i temat roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce: Nowe życie w Chrystusie”.