• 07.03.2016
Dzień kobietDnia 7 marca obchodziliśmy w ramach parafii Dzień Kobiet. Kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Na mszach wieczornych w Jankowicach Wielkich o godz. 17.00 i w Wierzbniku o godz. 18.00 modliliśmy się w ich intencji: o zdrowie, Błogosławieństwo Boże i wszelkie łaski.

Pod koniec mszy św. nawiązując do kazania ks. proboszcz życzył wszystkim kobietom wiary matczynej, jaką miał urzędnik królewski. Przybył do Jezusa z wiarą prosząc o uzdrowienie syna. Odszedł do domu na słowa Jezusa: "Idź, twój syn żyje". Św. Jan napisał „uwierzył słowu”. Życzę wam, abyście miały taką wiarę i abyście potrafiły ją zaświadczyć, bo dzisiejsze pokolenie potrzebuje takich świadków wiary. Przed błogosławieństwem wszystkie kobiety otrzymały słodki prezent w formie serca.

Natomiast w drugim dniu, 08 marca z okazji Dnia Kobiet na porannych mszach św. modliliśmy się w intencji wszystkich chorych kobiet w naszej parafii.