• 18.03.2016
Niedziela Palmowa - Zawierzmy Jezusowi nasze rodzinyW Niedzielę Palmową nasze świątynie zostały wypełnione palmami. Każdy uczestnik dzisiejszy uroczystości mógł się zaopatrzyć w palmy przed każdą mszą św. W Wierzbniku palmy rozprowadzali Członkowie Rady Parafialnej.

Po uroczystym odczytaniu Ewangelii w Wierzbniku o godz. 11.00 i poświęceniu palm ruszyła procesja wokół kościoła, którą poprowadził o. Henryk Kałuża. Tą procesją rozpoczęliśmy obchód Wielkiego Tygodnia. W czasie mszy św. o. Kałuża wygłosił kazanie, w którym mówił o Chrystusie Królu. Ponadto przypomniał, że w sobotę przed Uroczystością Chrystusa Króla w Krakowie-Łagiewnikach nastąpi oddanie Polski Chrystusowi, Królowi Wszechświata.

„Zawierzmy Jezusowi nasze rodziny – prosił pod koniec swojego kazania kaznodzieja – dzieci, młodzież, nasze wioski, całą nasza Ojczyznę, a wtedy będzie tak pięknie, jak na wiosnę”.