• 02.05.2016
Dni KrzyżoweW dniach 02, 03, 04 maja 2016 roku (poniedziałek, wtorek i środa) przypadały dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. W tych dniach Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy.

W tych dniach po Mszy św. gromadziliśmy się na modlitwie: w poniedziałek przy kaplicy Piety (Matki Boskiej trzymającej na kolanach martwego Jezusa Chrystusa), we wtorek w Uroczystość Królowej Polski przy krzyżu obok bramy wejściowej na plac kościelny, a w środę przy kaplicy św. Jana Nepomucena. Każdego dnia nabożeństwa kończyły się Litanią Loretańską. Matce Bożej powierzaliśmy wszystkie nasze modlitwy o urodzaje.