• 08.05.2016
I komunia w Wierzbniku: Jezus - Chleb ŻyciaW Uroczystość Wniebowstąpienia w kościele parafialnym przeżywaliśmy szczególny dzień radości. Była to nie tylko radość dzieci oraz ich rodziców, ale całej naszej wspólnoty parafialnej. Oto troje dzieci przystąpiło po raz pierwszy do Stołu Pańskiego:
a. z Wierzbnika:
Bednarczyk Ksawery
Krzyśków Jakub
b. z Jankowic Wielkich:
Pich Jessica

Dzieci zebrały się o godz.10.30 przy bramie wejściowej na placu kościelnym, gdzie wobec ks. proboszcza i służby liturgicznej poprosiły swoich rodziców o błogosławieństwo. Najpierw to uczyniła dziewczynka, a później chłopcy. Po błogosławieństwie i po pokropieniu wodą święconą dzieci wyruszyły do kościoła. Razem z dziećmi I komunijni szły także dzieci, które obchodziły rocznicę swojej komunii. Przypomniały sobie ten uroczysty dzień i na nowo odnowiły przyjaźń ze swoim Przyjacielem – Jezusem. Cały liturgia była przygotowana przez dzieci komunijne i rocznicowe. Tematem tegorocznej uroczystości były słowa: Jezus - Chleb Życia. Pod koniec mszy św. dzieci razem z rodzicami podziękowały ks. proboszczowi za przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii św.

Słowa wdzięczności padły także pod adresem pani Brygidy Roter, która razem ze scholą przygotowała oprawę muzyczną. Na koniec dzieci także podziękowały swoim rodzicom składając symboliczny kwiat. Na zakończenie mszy św. dzieci otrzymały uroczyste błogosławieństwo na drogę życia z Jezusem Eucharystycznym.

Po południu dzieci poprowadziły nabożeństwo dziękczynne Bogu za dar przyjęcia Komunii świętej. Po nabożeństwie dzieci złożyły swoje ofiary dzieciom misji. Następnie odbyła się sesja zdjęciowa.