• 15.05.2016
Komunia w Jankowicach Wielkich Mimo, że prognozy pogodowe na dzień Komunii św. w Jankowicach Wielkich nie były najlepsze to poranek był bardzo słoneczny. Dzieci pełne radości i satysfakcji zebrały się przed bramą kościoła filialnego. Do komunii przygotowywało się 14-cioro dzieci. W tym:

a. 11-ście chłopców:
Bachula Kornel Tadeusz
Furdykoń Paweł Adrian
Foryś Jakub Oskar
Grzybowski Maciej Mateusz
Kloch Wiktor Kazimierz
Kubik Filip Daniel
Łukawiecki Michał Jan
Marszałek Bartosz Witold
Tokarz Bartłomiej Marian
Tokarz Karol Piotr
Wajs Dawid Krzysztof
b. oraz trzy dziewczynki:
Kusiak Oliwia Małgorzata
Nowak Julia Zuzanna
Wajs Sylwia Katarzyna

Tradycyjnie wejście do kościoła zostało poprzedzone błogosławieństwem rodziców. Z pieśnią do Duch św. weszliśmy do świątyni. W słowie wstępnym ks. proboszcz przywitał dzieci i rodziców oraz wszystkich gości. Zwrócił uwagę, że dzisiejszy dzień jest dniem radości nie tylko dla dzieci i ich rodziców, ale całej wspólnoty parafialnej.

Po rocznym przygotowaniu i po pierwszej spowiedzi dzieci będą mogły przystąpić po raz pierwszy do Komunii św. Na początku mszy św. ks. proboszcz wywoływał poszczególnych kandydatów i pytał ich o wiarę, miłość do Chrystusa i czy pragną przystąpić do Komunii św.? Po pozytywnych odpowiedziach dzieci zostawiły świece przy chrzcielnicy. Dzieci komunijne bardzo aktywnie były zaangażowane w Eucharystię. Nie tylko przeczytały teksty z liturgii słowa, ale miały także przygotowane rozważania o chlebie nawiązując do głównego tematu komunii św.: „Jezus - Chleb Życia”. Stały się one dopełnieniem kazania. Po komunii św. dzieci podziękowały najpierw Panu Jezusowi za to, że zostawił siebie pod postacią chleba, a następnie księdzu proboszczowi, pani wychowawczyni pani Teresie Rąpała oraz rodzicom.