• 19.05.2016
Modlitwa za kapłanówW Kościele w Polsce w tym dniu przypadało święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zostało ustanowione w 2012 roku przez Konferencję Episkopatu Polski w odpowiedzi na propozycję Benedykta XVI, by w ten sposób upamiętnić Rok Kapłański i głębiej przeżyć tajemnice wiary, na których trudno dłużej się skupić w czasie Triduum Paschalnego.

Wprowadzając to święto dla Kościoła w Polsce biskupi wyrazili pragnienie, by przyczyniało się ono również do pogłębiania świętości życia duchowieństwa i stało się inspiracją do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej.

Tego dnia podczas każdej mszy św. modliliśmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Ponadto ksiądz proboszcz modlił się za wszystkich kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii ( za żyjących i zmarłych) oraz tych, którzy pochodzą z naszej parafii.
Wszystko zakończyło nabożeństwo majowe oraz modlitwa o uświęcenie kapłanów.