• 26.05.2016
Dzień MatkiW dniu 27 maja obchodziliśmy w naszej parafii Dzień Matki. Z tej racji podczas każdej mszy św. modliliśmy się za wszystkie mamy prosząc Boga o błogosławieństwo, zdrowie, siły i cierpliwość dla żyjących matek oraz o radość wieczną dla tych, które już odeszły z tego świata.

Okolicznościowe kazanie wygłosił ksiądz proboszcz. Nawiązał w nim do historii powstanie Dnia Matki. Wspomniał o Wielkiej matce Dnia Matki, którą jest Amerykanka Anna Jarvis. Ona oddała wiele lat swojego życia i rodzinny majątek, by promować ten dzień. Dzięki jej staraniom stał się on świętem narodowym w Stanach Zjednoczonych, które stamtąd rozprzestrzeniło się na cały świat. Zakończył swoje kazanie stwierdzeniem: „Inaczej mógłby wyglądać nasz świat, gdyby współczesne mamy chciały się uczyć od Maryi. Gdyby pragnęły Ją naśladować i stawiać za wzór swojego postępowania. Ale także inaczej mógłby wyglądać świat, gdyby wszyscy posłuchali jej słów i czynili to, co mówi Chrystus”.

Podczas nabożeństwa majowego oddawaliśmy je w szczególną opiekę Matki Bożej. Przed błogosławieństwem Sakramentalnym ks. proboszcz prosił św. Michała Archanioła, aby chronił wszystkie Matki z naszej parafii od wszelkiego zła i niebezpieczeństw.
Po nabożeństwie ks. proboszcz poczęstował wszystkie matki nawiązując do kazania „ciastkiem matczynym”.

/zdj. 1138-J, 1149-W/