• 24.06.2016
Błogosławiony czas wakacjiO godz. 18.00 w Wierzbniku została odprawiona uroczysta msza św. na zakończenie roku szkolnego w intencji dzieci i młodzieży oraz nauczycieli. Przed mszą św. niektórzy skorzystali ze spowiedzi św., aby z Bogiem zakończyć rok szkolny i katechetyczny oraz z Nim rozpocząć czas wakacji.

Mała grupa uczestniczących w tym spotkaniu wytworzyła rodziną atmosferę. Dowodem tego może być, że podczas kazania ksiądz udał się do dzieci i przeprowadził z nimi kazanie dialogowane. Nawiązał w nim do obecnych wydarzeń sportowych. Rok szkolnych został porównany do rywalizacji sportowej, w której uczniowie starają się między sobą konkurować w zdobywaniu lepszych ocen. Świadectwa końcowe z paskiem i wyróżnione za dobre wyniki w nauczaniu dzieci porównały do medali sportowych.

Modlitwa wiernych w intencji dzieci, młodzieży oraz nauczycieli była dopełnieniem modlitwy dziękczynnej za miniony rok katechetyczny i modlitwą prośby o bezpieczne i szczęśliwe wakacje.

Na zakończenie ksiądz udzielił uroczystego błogosławieństwa na czas wakacji.
Obecna msza św. była także zakończeniem roku formacyjnego młodzieży gimnazjalnej przygotowująca się do bierzmowania. Po skończonej mszy św. kandydaci do bierzmowaniu otrzymali świadectwa promocyjne do następnego okresu formacyjnego.

Życzymy
dzieciom i młodzieży