• 29.06.2016
Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła
Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła przeżywaliśmy w podwójnym akcencie.
W pierwszym nasza uwaga była skierowana na tych dwóch wielkich apostołów, którzy byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie. Obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa życie. W Rzymie są ich relikwie i sanktuaria. Już w roku 258 obchodzono święto obu Apostołów razem dnia 29 czerwca, tak na Zachodzie, jak też i na Wschodzie, co wskazywałoby na powszechne przekonanie, że był to dzień śmierci obu Apostołów. Taki bowiem był bardzo dawny zwyczaj, że święta liturgiczne obchodzono w dniu śmierci męczenników. O czym także wspominał w swoim kazaniu ks. proboszcz.

Kolejnym punktem naszego świętowania była msza św. z okazji kolejnej rocznicy urodzin pani Brygidy Roter, dyrektorki naszego Publicznego Przedszkola oraz katechetki i organistki przy naszym kościele parafialnym w Wierzbniku. Po komunii św. ks. proboszcz w imieniu parafian i swoim podziękował Jej za trud i poświęcenie, jaki wkłady w służbę kościołowi parafialnemu. A nie jest to takie łatwe – jak mówił ksiądz- ponieważ musi łączyć dwie instytucje. Życzył wiele sił, a przede wszystkim nadal pięknego głosu, którym upiększa nam liturgię i pozwala lepiej przeżyć spotkanie z Bogiem. Następnie wierni i młodzież oraz schola w drzwiach kościoła złożyli jej życzenia i odśpiewano STO LAT.

Po mszy św. odbyło się nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z nabożeństwem ku czci św. Michała Archanioła. Prosiliśmy naszego patrona o szczęśliwe przeżycie wakacji, aby po nich z nowymi siłami dzieci i młodzież mogli rozpocząć kolejny nowy rok szkolny. Wszystko zostało zakończone błogosławieństwem Sakramentalnym.