• 31.07.2016
Zbiórka św. KrzysztofaNasza parafia tradycyjnie włączyła się w ogólnopolską akcję — Tydzień św. Krzysztofa, która ma na celu szeroko zaplanowaną prewencję i poprawę bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na naszych drogach oraz pomoc  polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Na zakończenie tej akcji 31 lipca podczas Mszy św. o godz. 08.00 i 11.00 w Wierzbniku i o godz.09.45 w Jankowicach Wielkich wspólnie prosiliśmy o opiekę i Boże błogosławieństwo podczas naszych podróży oraz o bezpieczne korzystanie z wszelkich pojazdów.

Po każdej Mszy św. została przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy, a zebrane środki przekazane MIVA Polska na zakup środków transportu dla ponad 50 misjonarek i misjonarzy niosących Chrystusa.
Po południu niektórzy kierowcy z Wierzbnika i z Jankowic Wielkich zebrali się na nabożeństwie w intencji kierowców. Po nim odbyło się poświęcenie oraz błogosławieństwo pojazdów i kierowców.

Modlitwa kierowcy:

Boże daj mi pewną rękę
i bystre oko, abym nikomu
nie wyrządził żadnej szkody.
Nie pozwól Dawco Życia,
bym się stał przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj od nieszczęścia i wypadku.
Pohamuj pokusę nadmiernej
szybkości.