• 09.10.2016
XVI Dzień PapieskiXVI Dzień Papieski świętowaliśmy 9 października, upłyną pod hasłem „Jan Paweł II –Orędownik Miłosierdzia Bożego”. Była to okazja do podkreślenia szczególnego miejsca jakie zajmowało Miłosierdzie Boże w nauczaniu św. ks. Karola Wojtyły, późniejszego arcybiskupa Krakowa, wreszcie Papieża.

Jak co roku duchowy wymiar Dnia Papieskiego dopełniają Msze Święte, nabożeństwa, panele dyskusyjne, koncerty, wydarzenia kulturalne i sportowe organizowane w całej Polsce. Wydarzeniem specjalnym było ogłoszenie listy nominowanych do nagrody TOTUS. Gala finałowa konkursu odbyła się jak co roku na Zamku Królewskim.

Z okazji XVI Dnia Papieskiego tradycyjnie odbyła się zbiórka pieniędzy na stypendia dla uzdolnionej, a niezamożnej młodzieży pochodzącej z niewielkich miejscowości. Obecnie obejmuje ona około 2500 młodych ludzi z całej Polski począwszy od liceum, aż po ukończenie szkoły wyższej.

W naszej parafii z przeprowadzonej zbiórki zebrano na cele Fundacji Tysiąclecia 521,60 złotych, z czego w Jankowicach Wielkich 248,40, a w Wierzbniku 273,20. Wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia Dzieła Fundacji Tysiąclecia składam serdeczne „Bóg zapłać”.
"Żywym pomnikiem" Jana Pawła II nazywani są stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Od Kardynała Stanisława Dziwisza wiemy, że Jan Paweł II powiedział kiedyś o idei funduszu stypendialnego Fundacji: „to jest pomnik najbliższy memu sercu”.