• 05.12.2016
Św. Mikołaj w kościele parafialnym w Wierzbniku5 grudnia dzieci obecne na mszy św. roratniej odwiedził św. Mikołaj. Razem z Nim przyszły panie: Brygida Roter i Marta Biegun. Gdy w drzwiach wejściowych do kościoła zabrzmiał charakterystyczny dzwonek, w kościele pojawiło się wielkie poruszenie. Największe przerażenie malowało się na twarzach najmłodszych uczestników spotkania, którzy „wbijali się” w ramiona mam.

Mikołaj rozpoczął spotkanie od pozdrowienia zebranych dzieci. Następnie poprosił dzieci o to, aby w swoim życiu nie zapominały o dobroci i miłości względem każdego człowieka. Ponieważ najmłodszym już śpieszno było odebrać paczkę i uścisnąć dłoń św. Mikołaja - święty rozpoczął rozdawanie przyniesionych prezentów. W pierwszej kolejności przyszły dzieci, które nie uczęszczają jeszcze do przedszkola. Następnie paczki otrzymali przedszkolacy, dzieci z klas I – III, a potem starsi.

Razem Mikołaj obdarował 33 dzieci. Po odebraniu paczek przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia ze Świętym Mikołajem. Żegnając się z nami św. Mikołaj obiecał, że wróci do  nas za rok. Więc do zobaczenia Mikołaju....