• 07.12.2016
Św. Mikołaj w kościele filialnym w Jankowicach WielkichTematem dzisiejszego spotkania roratniego był św. Mikołaj. Dzieci dowiedziały się kim za życia był św. Mikołaj, gdzie mieszkał, a przede wszystkim dlaczego prezenty są związane akurat z Jego osobą. Na to ostanie stwierdzenie ksiądz proboszcz powiedział: „Otóż było tak. Mikołaj za życia był bardzo dobrym człowiekiem, który chciał pomagać wszystkim potrzebującym. Szczególnie zapamiętano go jako tego, który pomagał młodym biednym dziewczętom wyjść za mąż.”

Na końcu mszy św. wszystkie dzieci i młodzież otrzymali drobne prezenty w formie słodyczy. Okazało się, że każdy dorosły uczestnik dostał także symboliczny prezent w formie ciastka czekoladowego.

Niech gorliwość św. Mikołaja w służbie Bożej, a przede wszystkim chęć niesienia pomocy potrzebującym uwrażliwi nas na potrzeby innych.