• 22.12.2016
Budowa szopekTrudno sobie wyobrazić Święta Bożego Narodzenia bez szopek betlejemskich. One nie tylko przybliżają nam tajemnicę narodzenia Chrystusa, ale pomagają w przeżyciu tej tajemnicy. Dlatego co roku przed Bożym Narodzeniem podejmujemy trud stawiania szopki betlejemskiej. W naszej parafii budowano je przez dwa dni. 23 grudnia zakończyła się budowa szopek w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku. Montażem szopki w Wierzbniku zajęły się następujące osoby: Regina Grochalska, Elżbieta Walczak, Tadeusz Walczak Małgorzata Antoniewicz i Adam Czeredrecki. Natomiast Robert Kałuża, Łukasz Krzyśków, Janusz Krzyśków i Edward Rokoszak zajęli się ustawieniem choinek oraz ich dekoracji.

Podobnie było na filii w Jankowicach Wielkich. Mariusz Kościelniak, Paweł Stańczyk i Paweł Skwarczyński byli odpowiedzialni za budowę szopki betlejemskiej. Osoby, które zajęły się ustawieniem choinek i ich dekoracji to Renata Barć, Waldemar Frencel, Sławek Górecki, Janusz Kotara, Marcin Kotara, Sławomir Kotara, Lucyna Sacha, Jerzy Semenowicz, Antoni Siedlecki, Jerzy Stabrawa, Andrzej Śliwa, Maria Śpiewla, Renata Wójcik, Dominik Zawiła.
Wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tradycyjnej szopki betlejemskiej składamy serdeczny „Bóg zapłać”.