• 01.01.2017
Modlitewne przywitanie Nowego RokuWielu wierzących decyduje się na powitanie Nowego Roku podczas sylwestrowych imprez organizowanych przez wspólnoty, stowarzyszenia katolickie, czy wspólnoty parafialne. Niektórzy na przełomie roku planują rekolekcje, czy nawet spotkania modlitewne. Stałym elementem takich inicjatyw jest Msza św. albo nabożeństwo o północy. W naszej parafii jest już pewną tradycją, że ks. proboszcz zaprasza chętnych wiernych z naszej wspólnoty na spotkanie modlitewne do kościoła parafialnego o północy w każdy Nowy Rok. Podobnie było także i w tym roku.

Gdy dzwony kościelne o północy oznajmiły nadejście Nowego Roku nieliczna grupa zgromadzona w kościele parafialnym przywitała go śpiewem kolęd. Po kilku kolędach podziękowaliśmy Bogu za miniony rok, za wszelkie łaski, a następnie prosiliśmy modlitwą różańcową Matkę Bożą o szczególną jej obecność w naszym życiu i opiekę w nadchodzącym nowym roku.

Po tym nabożeństwie ks. proboszcz złożył wszystkim życzenia wskazując, że jest to moment wielkiej zadumy:
„Nadchodzący Nowy Rok to nie tylko okres radości,
ale również zadumy nad tym co minęło
i nad tym, co nas czeka”.
Ponadto życzył:
„Głębokiej wiary,
mocnej nadziei
i prawdziwej miłości do Boga i ludzi”.

Po tych życzeniach wszyscy składali sobie życzenia. Po wyjściu z kościoła nie zabrakło także noworocznego szampana.