• 06.01.2017
Misyjni kolędnicyKolędowanie w naszej parafii zawsze odbywa się za zgodą Księdza Proboszcza. W przygotowanie do akcji angażowali się również dorośli. Pomagali w przygotowaniu strojów, gwiazd, skarbonek i w nauce ról.

06 stycznia - w święto Trzech Króli podczas uroczystego rozesłania kolędników misyjnych proboszcz ks. Czesław Kocoń udzielił dzieciom szczególnego błogosławieństwa na czas kolędowania, a także ogłosił parafianom, kiedy i gdzie dzieci będą kolędować. Zawsze z kolędą misyjną dzieci w naszej parafii wyruszają w Uroczystość Trzech Króli. Jest to czas radości bożonarodzeniowej, a także czas wolny od nauki sprzyjający do zaangażowania się w akcję kolędniczą. Wchodząc do domu, kolędnicy pozdrawiają mieszkańców w imię Jezusa, przedstawiając przygotowany krótki program kolędniczy i zostawiają pamiątkę kolędowania.

W tym roku w akcję kolędników misyjnych zaangażowało się 15-cioro dzieci w trzech grupach kolędniczych z trzech Szkół Podstawowych w: Jankowic Wielkich, Lipowej i Grodkowa . Podczas kolędowania dzieci zebrały ofiary na rzecz sierocińca - „Domu Pokoju” w Betlejem w kwocie 2967.73. W Jankowicach Wielkich 1682,73. Natomiast w Wierzbniku 1285,00.

Dzieci z naszej parafii bardzo chętnie uczestniczą w kolędowaniu, ponieważ wiedzą, że w ten sposób pomagają swoim rówieśnikom w Ziemi Świętej. Udowadniają, że nie jest im obojętny los dzieci w Betlejem. Są też wdzięczne Panu Jezusowi, że mogły w ten sposób stawać się Jego małymi misjonarzami.