• 08.01.2017
Odnowienie przyrzeczeń chrztu św.Każdego roku, liturgiczny okres Bożego Narodzenia kończy się Świętem Chrztu Pańskiego. Kościół celebruje w tym dniu pamiątkę przyjęcia chrztu przez samego Jezusa z rąk Jana Chrzciciela. Jezus, będąc już dorosłym mężczyzną, w wieku 30 lat, poddaje się tradycyjnemu rytuałowi chrztu udzielonego przez Jana Chrzciciela w rzece Jordan, by nadać mu w swoim czasie całkowicie innego wymiaru życia, zbawczego znaczenia.

Nasz przyjęty chrzest nadał nam także inny wymiar życia: życie w łasce uświęcającej czyniąc nas dziećmi Bożymi. Dlatego w dniu chrztu Chrystusa po każdej mszy św. odnowiliśmy nasze przyrzeczenia chrztu, aby na nowo uświadomić sobie kim jesteśmy i do czego się zobowiązaliśmy w sakramencie chrztu świętego?