• 23.01.2017
Nasza SzopkaW przedszkolacy z Wierzbnika zaprosili swoich rodziców na jasełka pt. „Nasza szopka”. Wśród licznie przybyłych gości był również święty Mikołaj i ksiądz proboszcz. Na scenie pojawiła się Święta Rodzina, aniołowie, pasterze i Trzej Królowie.

Historia Bożego Narodzenia przedstawiona przez dzieci była urozmaicona muzyką refleksyjną, śpiewem kolęd, a także radosnym tańcem. Radość z narodzenia została przerwana sceną z Królem Herodem w roli głównej, diabłem i aniołem walczącym o duszę Heroda oraz śmiercią odnoszącą zwycięstwo nad mordercą niewinnych dzieci.

Po sztuce teatralnej nastąpiło bezpośrednie spotkanie aktorów ze świętym Mikołajem, który obdarował ich paczkami. Dzieci z rumieńcami na twarzach podchodziły do Mikołaja, chętnie tuląc się do niego. Na koniec zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie.