• 28.01.2017
Opłatek parafialny połączony z zabawą karnawałowąTradycją w naszej parafii stało się coroczne opłatkowe spotkanie połączone zabawą karnawałową. Także w tym roku 28 stycznia wierni z naszych miejscowości z Jankowic Wielkich i Wierzbnika zebrali się w sali jankowickiej, by tej tradycji stało się zadość.

Wszystko rozpoczęło się po godz. 19.00. Ewangelia św. Łukasza o narodzeniu Chrystusa wprowadziła nas w atmosferę wigilijnego wieczoru. Następnie ks. proboszcz poprowadził krótkie nabożeństwo, które zakończyło się błogosławieństwem opłatków wigilijnych. Po tym błogosławieństwie ks. złożył wszystkim obecnym na naszym spotkaniu życzenia. Następnie zachęcił do wspólnego przełamania się opłatkiem. Wszyscy uczestnicy tegorocznego spotkania przełamali się opłatkiem składając sobie wzajemnie życzenia. Czas łamania się opłatkiem był wypełniony śpiewem kolęd.

Po nim rozpoczęła się zabawa karnawałowa, którą poprowadził zespół „Brylant”.
Dziękujemy wszystkim tym , którzy przyczynili się do uświetnienia wspólnej zabawy. Dziękujemy przede wszystkim pani Renacie Barć i członkom Rady parafialnej oraz kobietom z Jankowic Wielkich, które przygotowały salę. Dziękujemy prezesowi Janowi Kaweckiemu za udostępnienie sali, bo bez niej nie byłoby balu karnawałowego. Dziękujemy wszystkim obecnym, bez których zabawa nie byłaby tak udana. Czekamy już na następne spotkanie opłatkowe.