• 01.02.2017
Kolęda w jankowickim Przedszkolu i Rolniczej SpółdzielniTradycyjny czas Bożego Narodzeniu już powoli się kończy, ale wielu miejscach jeszcze trwa kolęda duszpasterska. Nasza kolęda zakończyła się prawie trzy tygodnie temu. Teraz nadszedł czas szczególnych wizyt . W środę – 01 lutego miała miejsce taka wizyta w Publicznym Przedszkolu w Jankowicach Wielkich. O godzinie 10.00 przedszkolaki wraz z wychowawcami zgromadziły się w sali razem ze swoimi dziadkami i babciami, gdzie przedstawiły swoim dziadkom jasełka bożonarodzeniowe i złożyły im życzenia.

Po tym wspaniałym występie rozpoczęła się kolęda. Ksiądz w asyście artystów wizytował każdy zakamarek przedszkola, kadził rozpalonym kadzidłem i kropił wodą święconą... a dzieci śpiewały kolędy...? Po kolędzie w przedszkolu ks. proboszcz udał się z wizytą duszpasterską w asyście dzieci do biura Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej. Tam po krótkiej modlitwie w intencji wszystkich pracowników spółdzielni pokropił wodą świecona wszystkie biura firmy. Cała wizyta kolędował zakończyła się przyjacielskim spotkaniem przy herbacie i cieście . Na zakończenie życzył wszystkim błogosławieństwa Bożego w nowym roku 2017.