• Apis
  • 09.03.2017
Sztuka komediowa "Mężczyzna idealny"W czwartek, 9 marca, w domu Kultury w Grodkowie wystawiono sztukę komediową "Mężczyzna idealny" w reżyserii Stefana Friedmanna. Komedia wręcz zachwyciła grodkowską publiczność. Na ten spektakl ze znanymi i lubianymi aktorami przybyli także mieszkańcy Wierzbnika i pracownicy Spółdzielni Produkcyjnej w Wierzbniku wraz księdzem proboszczem, którego na ten nie codzienną sztukę zaprosił pana Józef Sabok ( Prezes Spółdzielni Rolniczej w Wierzbniku). Spektakl zapewnił wszystkim widzom dobrą zabawę.

Komedia "terapeutyczna" opowiadająca o sławnym showmanie telewizyjnym, gwiazdorze estrady, który przeżywa kryzys osobowości i zgłasza się na kurację do kliniki leczenia męskich nerwic. Nie podejrzewa od zupełnie, że to klinika, zupełnie niepodobna do innych. Kieruje nią ekscentryczny profesor psychiatrii, stosujący metody bliższe raczej hippisom i playboy’om, niż instytutowi naukowemu. Jego najbliższa współpracowniczka natomiast, doktor psychiatrii i bio-genetyki, umysł wybitny i szalony, jest owładnięta ideą "wyprodukowania" mężczyzny idealnego, zdolnego przetrwać w epoce nadchodzącego matriarchatu. Pracuje nad tym w ukryciu i już udało się jej "wyhodować" pierwszy egzemplarz mężczyzny idealnego, niestety, z wieloma ukrytymi i jawnymi wadami. 
Po prawie dwugodzinnej zabawie wszyscy wróciliśmy do naszych domów wypoczęci i nowej energii na przyszłość. Jesteśmy wdzięczni panu Józefowi Sabok i jego firmie za zaproszenie na tą cudowną komedię.