• Apis
  • 12.03.2017
Zerwany KłosW niedzielę 12 marca br. udaliśmy się na wycieczkę do kina „Helios” w Opolu na film pt. "Zerwany kłos", który opisywał historię życia i męczeństwa bł. Karoliny Kózkówny, patronki czystych serc.

Jest to pierwszy film Fundacji Lux Veritatis (nadawca Telewizji Trwam). Powstał przy wsparciu telewizji ojca Tadeusza Rydzyka. Jego twórcami są studenci i absolwenci Wyższej Szkoły Społecznej i Medialnej w Toruniu.

„Rok 1914. Trwa I wojna światowa. W okolicach Tarnowa stacjonują rosyjscy żołnierze. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć broniąc się przed żołnierzem, który usiłuje ją zgwałcić. Jej ojciec cierpi, gdyż obwinia siebie za śmierć córki. Drugim wątkiem filmu jest historia Teresy, która skrywa mroczną tajemnicę o gwałcie zadanym jej przez kozaka Sorokina.”

Sceny filmu pokazują realne cierpienie, rany duchowe i krwawe cięcia, które stały się symbolem obrony dziewiczej niewinności. 
Z ogromną uwagą i zainteresowaniem obejrzeliśmy film. Niektóre osoby po filmie opowiadały, że przeżyły go bardzo głęboko, a niektórzy nie ukrywali nawet swoich łez. Rzeczywiście film potrafił wydobyć głębokie przeżycie.

W drodze powrotnej do domu zatrzymaliśmy się jeszcze na wspólny poczęstunek w Bidzie. W autobusie, gdy już wracaliśmy do domu wytworzyła się prawdziwa dyskusja na temat wyjazdów do kina. Wśród rozmówców byli i tacy, którzy twierdzili, że przynajmniej raz na miesiąc powinniśmy wyjeżdżać do kina.