• 26.03.2017
Spotkania rekolekcyjne dla dzieciRekolekcje dla dzieci miały miejsce w tym samy czasie co dla dorosłych z tą różnicą, że dla dzieci z Jankowic Wielkich odbywały się w południe o godz. 11.45, a dla dzieci z Wierzbnika po południu o godz. 15.30. W Jankowicach Wielkich były połączone z mszą św. Natomiast w Wierzbniku z nabożeństwem wielkopostnym. Ks. Vitor codziennie przybliżał postacie pastuszków, którzy byli świadkami objawień Fatimskich.

W I dniu ukazał postać błogosławionego Franciszka. Dzieci na zakończenie otrzymały wstążkę niebieską, która miała im przypominać o potrzebie modlitwy. Na zakończenie spotkania otrzymały zadanie domowe. Mieli odmówić w domu różaniec święty, tak jak to robił błogosławiony Franciszek. Na drugi dzień poznały historię Hiacenty, która stała się symbolem posłuszeństwa względem rodziców. Otrzymały wstążkę zieloną mającą przypominać o potrzebie posłuszeństwa wobec rodziców. Kolejne zadanie domowe to okazywanie rodzicom posłuszeństwa. W ostatnim dniu ks. Wiktor przybliżył postać św. Łucji. Maryja obdarzyła ją specjalną misją, aby objawiła światu Jej życzenia. Łucja uczy nas miłości do Maryi, a o tym miała dzieciom przypominać wstążka żółta. Dzieci na zakończenie rekolekcji otrzymały drobne prezenty. Po spotkaniu odbyła się sesja zdjęciowa.

Rekolekcje minęły szybko. Jeśli szybko to znaczy, że były piękne. Opinia uczestników była jednoznaczna: „Były piękne i dlatego szkoda, że się już zakończyły”.