• 30.04.2017
VIA LUCISO godz. 16.00 rozpoczęliśmy „Drogę Światła”. Była ona poprzedzona intronizacją Pisma Św., które wniosła do ołtarza Izabela Cieśla. Przy ołtarzu eucharystycznym Pismo św. zostało przekazane ks. proboszczowi. Następnie złożył je na symbolicznym grobie Pana Jezusa. Po okadzeniu ołtarza, grobu i paschału rozpoczęła się VIA LUCIS.

Podczas drogi wykorzystaliśmy prezentację multimedialną, która nam przybliżała wszystkie stacje „Drogi Światła” oraz fragmenty listu św. Pawła Apostoła do Galatów. Poszczególne fragmenty listu były odczytywane przed każdą stacją. W ten sposób włączyliśmy się w I Narodowe Czytanie Pisma Św., które przeżywaliśmy pod hasłem „Weź i czytaj”. Na zakończenie ks. proboszcz odmówił modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w intencji dzieci I komunijnych i kandydatów do bierzmowania. Wszystko zakończyło błogosławieństwo sakramentalne.