• 03.05.2017
Modlitwa za ojczyznęDzień 3 maja to podwójne święto. Wspominaliśmy tego dnia uchwalenie pierwszej polskiej Konstytucji – pierwszej konstytucji w Europie – i obchodziliśmy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Dlatego podczas każdej mszy św. nie zabrakło modlitwy za ojczyznę o jej pomyślność i bezpieczeństwo.

W homilii ks. proboszcz  skierował myśli słuchaczy ku Maryi, która jest Królową naszego kraju: „Dzień 3 Maja należy do Królowej Polski i do narodu. O tym dniu należy głośno mówić. O tym dniu należy nauczać młode pokolenie. Dla Polaka to nie jest dzień wolny. To jest dzień świętowania”…Później dał świadectwo czym jest dla niego Ojczyzna..

Pod koniec homilii pytał: „Jaką suknię jej sprawimy? Czy pozwolimy jej paradować w sukni biało-czerwonej z wolnym białym orłem we włosach? Czy ma się płaszczyć przed obcymi i odrzucić swoją godność, swoją historię. tradycję i być posłuszną wobec wszystkich?”. Każdą mszę św. zakończyła modlitwa w intencji ojczyzny, rządzących i błogosławieństwo sakramentalne.