• 14.05.2017
"Uczta pełna miłości"W V niedzielę wielkanocną - dokładnie 14 maja br. - w naszym kościele parafialnym p/w św. Michała Archanioła na mszy świętej o godz. 11:00, pięcioro dzieci:
Antoniewicz Michał
Chyska Filip
Gratulewicz Klaudia
Perliński Kacper
Tomczyk Oliwia
po raz pierwszy przystąpiło do Sakramentu Eucharystii.

Dzień wcześniej w sobotę po porannym nabożeństwie majowym dzieci uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem w Sakramencie Pokuty i Pojednania.
Uroczystość rozpoczęła się przed bramą wejściową na plac kościelny, gdzie ksiądz proboszcz Czesław Kocoń powitał dzieci i wszystkich zgromadzonych, a następnie rodzice udzielili swojego błogosławieństwa dzieciom komunijnym. Po modlitwie ks. proboszcz pokropił wszystkich wodą święconą i wszyscy procesyjnie udali się do kościoła. W całej liturgii były zaangażowane dzieci. Począwszy od liturgii słowa, poprzez kazanie, liturgię eucharystyczną, aż po podziękowania po komunii św. Tematem przewodnim tegorocznej uroczystości była „uczta pełna miłości”. Dlatego miłość oraz róża, czyli jej symbol przewijały się we wszystkich wystąpieniach dzieci. Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze między innymi dzięki parafialnej scholii pod kierownictwem pani Brygidy Roter.

Po ogłoszeniach duszpasterskich najpierw dzieci podziękowały Bogu za łaskę Komunii św., a następnie rodzice podziękowali księdzu za przygotowanie dzieci do tej szczególnej ich uroczystości.

Po uroczystej sumie, ojcowie otrzymali od proboszcza chlebki obrazujące Chleb Eucharystyczny, którym Jezus łamał dla swoich uczniów w czasie Ostatniej Wieczerzy. Chlebem tym wszyscy podzielili się podczas rodzinnego przyjęcia z przybyłymi gośćmi.
O godzinie 16:00 dzieci spotkały się w kościele na nabożeństwie majowym, podczas którego otrzymały pamiątkowe obrazki z Matką Boską Fatimską oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.