• 21.05.2017
I komunia św. w Jankowicach W.Dzień  Pierwszej Komunii Świętej na filii w Jankowicach Wielkich przypadł tradycyjnie tydzień po uroczystościach Wierzbniku, czyli w VI niedzielę wielkanocną—21 maja br. Dzień ten zgromadził dzieci, które pod okiem katechety ks. proboszcza Czesława Koconia przygotowywały się przez 3 lata w szkole podstawowej w Jankowicach Wielkich. Ucząc się o Panu Bogu, o Jego wielkiej miłości do człowieka, który dał Swojego Syna, aby nas zbawił. Pan Jezus chciał zostać z nami, dlatego pozostał pod postacią Chleba i Wina, abyśmy mogli Go przyjmować. Komunia Święta pogłębia naszą wieź z Bogiem i dodaje nam siły na każdy dzień.

Wydarzenia I komunii św. zostały poprzedzone w sobotę spowiedzią św. Natomiast sama uroczystość rozpoczęła się przed kościołem, na placu między kościołem, a Publiczną Szkołą Podstawową w Jankowicach Wielkich. Tutaj dzieci otrzymały błogosławieństwo Boże od swoich rodziców. Po nim dzieci i cała asysta liturgiczna wraz z księdzem proboszczem wkroczyła do kościoła.

Ksiądz proboszcz, główny celebrans mszy św. w słowach pozdrowienia wyraził wielką radość z dzisiejszej uroczystości. Oto grono dzieci, które przystąpiły do I Komunii św.:

Bałamut Martyna
Dela Nikodem
Flądro Martyna
Kloch Kacper
Mańkowska Aleksandra
Mańkowski Jakub
Maślankiewicz Maja
Niedopytalski Michał
Ratajczyk Szymon
Śpiewla Angelika
Tokarz Oliwia

Dzieci na początku mszy św. wyznały publicznie swoją wiarę i miłość do Boga oraz pragnienie przystąpienia do stołu Pańskiego. Żywo uczestniczyły w liturgii czytając słowo Boże i z rodzicami poprowadziły modlitwę powszechną. Na zakończenie mszy św. swoją wdzięczność Panu Jezusowi wyraziły dzieci pierwszo-komunijne nawiązując do tematu dnia czyli róży jako symbolu miłości.

Po południu o godz. 15.00 odbyło się nabożeństwo dziękczynne, podczas którego jeszcze raz podziękowały Jezusowi za dar komunii i rodzicom oraz księdzu za przygotowanie ich do tego szczególnego dnia w ich życiu. Po nabożeństwie proboszcz rozdał pamiątki komunijne. Wszystko zakończyła sesja zdjęciowa.