• 28.05.2017
I rocznica komunii św. w Jankowicach WielkichDzisiaj, w niedzielę  Wniebowstąpienia Pańskiego w filialnym kościele p/w Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jankowicach Wielkich odbyła się Uroczystość Pierwszej Rocznicy Komunii Świętej. Dzieci klasy IV dziękowały Bogu Ojcu za dar wiary i eucharystii. Z miłości do nich, rok temu, Pan Jezus po raz pierwszy dał im siebie pod Postacią Chleba. Dał im siebie, aby złączyli swoje życie z życiem Bożym. „Niech ta dzisiejsza Eucharystia, w rocznicę Pierwszej Komunii Świętej – mówił ks. proboszcz - będzie przede wszystkim dziękczynieniem Bogu za pierwsze pełne uczestnictwo we Mszy świętej rok temu i za wszystkie Komunie święte w ciągu tego roku”.

Prosiliśmy dziś Boga, aby dał nam łaskę wytrwania w wierze, aż do śmierci, byśmy żyjąc każdego dnia w obecności Jezusa, stawali się coraz bardziej do Niego podobni.