• 03.06.2017
Nocne czuwanie. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiącaW I sobotę czerwca spotkaliśmy się na kolejnym naszym nocnym czuwaniu. W myśl słów biskupa opolskiego, jakie zostały skierowane do nas w jego odezwie w ostatnią niedzielę maja podjęliśmy dzieło jakie wskazała objawiająca się Matka Boża w Fatimie.

„Do wszystkich duszpasterzy zwracam się z gorącym apelem o inicjowanie - mówił biskup Andrzej Czaja w odezwie - a w wielu parafiach o ożywienie i gorliwe kreowanie nabożeństw pierwszych sobót”. Mówił pasterz opolski dalej: „Przed nami doskonała okazja, aby w stulecie objawień fatimskich przez pięć kolejnych pierwszych sobót – od czerwca do października – realizować dzieło wskazane przez Panią z Fatimy. Byłoby wspaniale, gdyby to nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi było odtąd stale pielęgnowane w naszych parafiach”.

Dlatego nasze nabożeństwo pierwszych sobót rozpoczęliśmy Apelem Jasnogórskim, po którym została podana intencja pierwszej soboty. Litanią do Niepokalanego Serca NMP oddaliśmy cześć Maryi. Owocem Jej czci był „Akt całkowitego poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi”. Potem odmówiliśmy różaniec - część światła. Po nim wysłuchaliśmy przez 15 minut rozważania tajemnicy V: „Ustanowienie Eucharystii”. To wszystko zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu i nocna pasterka.

Szkoda tylko, że tylko nieliczni wierni z naszej parafii odpowiedzieli na prośbę Matki Bożej i naszego biskupa.