• 15.06.2017
Urodziny księdzaW Uroczystość Bożego Ciała - 15.06.2017, ks. Proboszcz Czesław Kocoń obchodził swoje kolejne urodziny. Podczas Mszy Św. w Jankowicach Wielkich o g.9.45 i w Wierzbniku o godz. 11.00 modliliśmy się w jego intencji. Mszę św. koncelebrowaną sprawował sam jubilat oraz ks. Eugeniusz Bojakowski.

Przed końcowym błogosławieństwem w Jankowicach przedstawiciele Rady Parafialnej i ruchu Margaretek: Lucyna Sacha i Grażyna Stelamach złożyły księdzu proboszczowi życzenia. Natomiast w Wierzbniku życzenia złożyli członkowie Rady Parafialnej: Wiesław Grochalski i Czeredrecka Aniela.

Po mszy św. na ulice Wierzbnika wyruszyła procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Kapłan niosący Najświętszy Sakrament wyszedł z kościoła do pierwszego ołtarza u państwa Kurków. Na czele procesji niesiony był krzyż. Tuż za krzyżem niesiono sztandary. Za sztandarami szły dziewczynki w bieli sypiące kwiatki. Za dziewczynkami szli ministranci oraz księża na zmianę niosący Najświętszy Sakrament. Za Najświętszym Sakramentem szła rzesza wiernych. Podczas procesji modliliśmy się przy czterech ołtarzach. Pierwszy ołtarz był przy wspomnianej już kaplicy przy posesji państwa Kurek, drugi przy kaplicy św. na posesji państwa Pasiut, dwa pozostałe przy kaplicach na placu kościelnym.

Na zakończenie procesji w kościele parafialnym odśpiewaliśmy Tedeum Laudamus kapłan udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata.