• 24.09.2017
X piknik św. Michała ArchaniołaTradycyjnie w Uroczystość Odpustową po południu wierni z naszej parafii zebrali się  na boisku sportowym, by wspólnie uczcić św. Michała Archanioła. Były zabawy i małe „co – nieco”, muzyka, śpiewy i pląsy. Wszystko to po to, by poczuć się dobrze w rodzinnym gronie parafian i gości przybyłych z okolicznych wiosek i odległych miejscowości rejonu nyskiego i brzeskiego.

Nad całością czuwał ks. Proboszcz Czesław Kocoń, wspierany dzielnie przez zastęp gospodarczo - kulinarno - kulturalny. Uczestnicy mieli do dyspozycji bufet z napojami i ciastkami, grill, pieczone placki ziemniaczane oraz frytki. A o wspaniałą atmosferę dbała prowadząca festyn pani Aleksandra Jackiewicz – pracownik domu kultury w Grodkowie.

O godzinie 15.30 na scenie pojawili się najpierw rodzice dzieci miejscowego przedszkola w Wierzbniku przedstawiając sztukę „Zamieszanie w Krainie Bajek”, po nich wystąpiła para tańca towarzyskiego klasy tanecznej S: Adrian Foksiński i Karolina Kastelik. Pokazy taneczne cieszyły się wielką popularnością wśród zebranych uczestników naszego festynu, o czym świadczą liczne oklaski i brawa.

Kolejna artystka - solistka Aleksandra Szyszka - wcieliła się w rolę wokalistki Violetty Villas. Dzięki niej mogliśmy sobie przypomnieć utwory pani Violetty.

Dominika i Janusz Żyłka byli kolejnymi artystami naszego pikniku. Ich koncert trwał prawie półtorej godziny. Po nich wystąpił znany już duet Muzykanty.

Po ich koncercie odbyło się rozlosowanie głównej nagrody „Zmywarki” Została ona wygrana przez państwo Dela. Wszystko zakończyła zabawa taneczna, którą poprowadził wspomniany już zespół „Muzykanty”.

Kto przyszedł – na pewno nie żałował, kogo nie było – niech zobaczy, co stracił - zapraszamy » do galerii zdjęć.