• 11.11.2017
Dzień Niepodległości - Modlitwa za OjczyznęW tym dniu nasza uwaga była skupiona na naszej Ojczyźnie. Powodem tej rzeczywistości była 99 rocznica odzyskania przez Polski Niepodległości. Podczas każdej mszy św. ks. proboszcz wygłosił okolicznościowe kazanie. Nawiązując do historii świata i naszego kraju wskazał, że niektóre wydarzenia są po ludzku nie wytłumaczalne. One mogą świadczyć o ingerencji Matki Bożej: Cud nad Wisłą, czy też niektóre wydarzenia z II wojny światowej.

„Bardzo znamienne jest to, że wszystkie kluczowe dla przebiegu działań militarnych wydarzenia – mówił kaznodzieja - dokonywały się w święta Matki Bożej. Dla historyków to tylko daty. Dla człowieka wierzącego to potwierdzenie, że Matka Boża była obok nas”. Swoje kazanie ks. proboszcz zakończył prośbą: „Prośmy dziś, aby Ojczyzna była wierna naszej ukochaj Matce, bo tylko w ten sposób będziemy prawdziwie wolni”. Na zakończenie każdej mszy św. odbyło się krótkie nabożeństwo w intencji naszej ojczyzny.