• Apis
  • 11.11.2017
Wycieczka do WrocławiaW sobotę 11 listopada grupa dzieci i młodzież, która uczestniczyła w nabożeństwach październikowych w nagrodę pojechała do Wrocławia. Celem naszego wyjazdu był rejs statkiem Wratislavia po Odrze. Jest on największym rzecznym statkiem pasażerskim w Polsce. Liczy 53 metry długości i może zabrać 400 osób.

Na środkowym pokładzie znajduje się bar z lożami, gdzie można coś wypić i zjeść wykwintne danie. Dolny pokład to sala weselna z białym wystrojem oraz bistro podczas rejsów. Na samej górze znajduje się otwarty pokład - tak zwany pokład słoneczny z leżakami oraz strefą relaksu.

Na statek weszliśmy po godz. 14.00. Rejs trwał niecałe 2 godziny. Ze statku mogliśmy podziwiać piękne uroki miasta Wrocławia. Były to też piękne chwile spędzone na luzie. Dla niektórych był to pierwszy rejs statkiem pasażerskim.Po przyjeździe do przystani zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z panem kapitanem statku, który poprowadził nasz statek w szczęśliwy i bezpieczny rejs po Odrze.W drodze powrotnej w Oławie zatrzymaliśmy się Mc Donaldzie.
Wieczorem bardzo zadowoleni wróciliśmy do naszych domów z postanowieniem powrotu do Wrocławia w celu dalszego zwiedzania tego pięknego miasta.