• 25.03.2012
W niedzielę 25 marca po każdej mszy św. zbieralismy podpisy popierające wejście Telewizji Trwam na naziemny multipleks. Pod koniec mszy św. ks. proboszcz powiedział:

- Brak katolickiego programu w naziemnej telewizji cyfrowej oznacza, że nie będzie on powszechnie dostępny, co zdecydowanie ograniczy działalność ewangelizacyjną Kościoła, a także utrudni włączenie się w rytm życia Kościoła wielu naszych Braci i Sióstr, którzy z racji wieku, czy też stanu zdrowia zmuszeni są do pozostawania w domu bądź szpitalu….

I zachęcił wszystkich wiernych następującymi słowami:

- Dzisiaj zwracam się do Was umiłowani parafianie, którym nie jest obojętna obecność katolickiego głosu w przestrzeni publicznej i medialnej o zaangażowanie się w tę sprawę i złożenia podpisu popierającego wejście Telewizji Trwam na platformę naziemnej telewizji cyfrowej.

Na rzecz poparcia Telewizji złożyło swój podpis 122 osoby: w Jankowicach Wielkich 73 osoby, a w Wierzbniku 49 osób.