• 01.06.2018
Oktawa Bożego Ciała /Zakończenie oktawy/Codziennie, od piątku w dni powszednie, po Mszy św. wieczornej w naszym kościele parafialnym w Wierzbniku i filialnym w Jankowicach Wielkich – odbywały się procesje Eucharystyczne, które kończyła litania do NSPJ. W niedzielę w Oktawie Bożego Ciała procesje Eucharystyczne miały miejsce po każdej mszy św. Na wszystkie procesje przychodziły dzieci pierwszokomunijne oraz młodsze dzieci sypiące kwiaty - wraz z rodzicami.

Na zakończenie oktawy Bożego Ciała ks. proboszcz poświęcił wianki splecione z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Wierni zgromadzeni w kościele wraz z kapłanem prosili Boga, aby swą wszechmocną opieką otaczał pola, łąki i lasy, strzegł przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce i plony.