• 01.04.2012
Niedziela Palmowa, przypadająca w tym roku 1 kwietnia, rozpoczęła w Kościele katolickim Wielki Tydzień. Od 1986 r. w Niedzielę Palmową obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży - w tym roku już po raz dwudziesty szósty. Tradycyjnie dzisiaj święciliśmy palmy. Wcześnie przed każdą msza św. w Wierzbniku można bylo sobie zakupić palmy przygotowane przez Radę Parafialną. Rozprowadzono 21 palm. Dochód ze sprzedaży został przekazany na elewację Kościoła.

Tradycyjnie przed sumą w Wierzbniku odprawiliśmy procesję wokół kościoła, która była pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy na pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem.

W tym dniu obchodziliśmy kolejną rocznicę śmierci błogosławionego Jana Pawła II. Od V lat Jego rocznicę przeżywamy pod hasłem ”Nieśmy miłość i dobro, jak Jan Paweł II”. Jest to nasza inicjatywa parafialna. Jest to nasz parafialny dzień papieski. W tym roku przeżywaliśmy go po raz pierwszy, czcząc Jana Pawła II jako Błogosławionego.

Na czym polegało przeżycie tego dnia? Na modlitwie w intencji Ojca Świętego i na uczynieniu jakiegoś dobrego uczynku, który finasujemy z zebranych ofiar do puszek po każdej mszy św. tego dnia. Dotychczas pomogliśmy małemu Michałkowi i dzieciom z sierocińca w Betlejem. W tym roku chcemy pomóc małemu Oskarkowi z Wierzbnika. Z zebranych do puszek pieniędzy pragniemy sfinansować jego rehabilitację.

DLA WSZYSTKICH INTERNAUTÓW, KTÓRZY CHCIELIBY POMÓC MAŁEMU OSKARKOWI PODAJĘ NUMER KONTA:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Bank BPH S.A.
Bank BPH S.A. (darowizny w ramach zbiórki publicznej)
Tytułem:
10800 - Gądek Oskar - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia