deutsch polski
Procesje na cmentarz
Napisane przez 02.11.2018 - 94 czytań - printer
Procesje na cmentarzDzień Zaduszny jest zawsze szczególnym dniem w którym nasze myśli biegną do dusz cierpiących w czyśćcu. Dlatego w tym dniu podobnie jak wczoraj udaliśmy na nasze cmentarze po mszach świętych: w Jankowicach Wielkich o godz. 09.45, a w Wierzbniku o godz. 13.00.

Czyniliśmy to świadomie wiedząc, że największym darem, który możemy ofiarować naszym bliskim zmarłym jest nasza modlitwa. Dlatego nie wystarczy przynieść na grób kwiaty, czy zapalić znicze. Należy starać się ulżyć w cierpieniu duszom przebywającym jeszcze w czyśćcu. Możemy to zrobić poprzez ofiarowane w ich intencji Msze Święte, modlitwę - zarówno wspólnotową czyli tzw. wypominki, jak i indywidualną - szczególnie różaniec, czy litanię do Wszystkich Świętych.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker