deutsch polski
Poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty
Dodane 05.02.2019 - 218 czytań - printer
Poświęcenie chleba i wody ku czci św. AgatyW wielu kościołach 5 lutego - we wspomnienie św. Agaty - święciło się chleb i wodę. Podobnie było także w naszej parafii. Podczas każdej mszy św. w Jankowicach i w Wierzbniku ks. proboszcz dokonał poświęcenia chleba i wody. Za wstawiennictwem świętej mają one chronić nas i nasze domostwa, mieszkania od niebezpieczeństw pożaru i od innych przeciwności.

Poświęcony chleb matki ofiarują dzieciom, gdy te opuszczają dom rodzinny wyjeżdżając do szkoły lub na emigrację. Zdarza się, że kierowcy poświęcony chleb umieszczają w swoich samochodach.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker