• 14.02.2019
Walentynki – żyjmy na co dzień  miłością do Boga i bliźnichZ okazji dnia Św. Walentego po każdej mszach św.: w Jankowicach Wielkich o godz. 17.00 i w Wierzbniku o godz. 18.00 każdy uczestnik spotkania eucharystycznego, otrzymał "czekoladową walentynkę” ", która ma przypominać o naszej wyjątkowej miłości w chrześcijaństwie. „Przeżyjmy Walentynki po Bożemu - powiedział ks. proboszcz na końcu mszy św. - żyjąc na codzień miłością do Boga i ludzi tak, jak to czynili pierwsi chrześcijanie. Miłość była ich wyznacznikiem przynależności do wyznawców Chrystusa”.

Przed błogosławieństwem odmówił modlitwę do św. Walentego:
„Święty Walenty, opiekunie tych, którzy się kochają, Ty, który z narażeniem życia urzeczywistniłeś i głosiłeś ewangeliczne przesłanie pokoju, Ty, który – dzięki męczeństwu przyjętemu z miłości -zwyciężyłeś wszystkie siły obojętności, nienawiści i śmierci, wysłuchaj naszą modlitwę: W obliczu rozdarć i podziałów w świecie daj nam zawsze kochać miłością pozbawioną egoizmu, abyśmy byli pośród ludzi wiernymi świadkami miłości Boga. Niech ożywiają nas miłość i zaufanie, które pozwolą nam przezwyciężać życiowe przeszkody. Prosimy Cię, wstawiaj się za nami do Boga, który jest źródłem wszelkiej miłości i wszelkiego piękna, i który żyje i króluje na wieki wieków. Amen”.

Ten szczególny dzień został zakończony błogosławieństwem Bożym.