• 27.05.2019
Pielgrzymka dziękczynna dzieci I komunijnychDzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do komunii św.,  zgodnie z tradycją, wyjechały na pielgrzymkę dziękczynną. Tym razem celem był kościół św. Rity w Głębinowie. Św. Rita jest patronką trudnych spraw, chorych, rannych, problemów małżeńskich, osób poniżanych, matek. Może uczyć miłości do Boga, a przede wszystkim umiejętności przebaczenia.

W poniedziałek 27 maja, autokarem firmy Dantur z Grodkowa ruszyliśmy w stronę Nysy - Głębinowa. Po dotarciu do Głębinowa pierwszym punktem docelowym była świątynia św. Rity, gdzie miejscowy proboszcz i kustosz tego miejsca, opowiedział dzieciom o patronce miejsca. Dzieci również wykazały wielkie zainteresowanie. Po przedstawieniu historii wspomnianej świętej została odprawiona msza św., której dzieci nie tylko obsłużyły liturgię słowa, ale także poprowadziły śpiewy. Wiodącym głosem była Martyna.

Po Mszy św. odbył przejazd statkiem po jeziorze nyskim. Po tych przejazd zjedliśmy obiad w ośrodku diecezjalnym Rybak.

Ostatnią atrakcją naszej pielgrzymki była wizyta u ojców werbistów w Nysie. Przed domem Dobrego Pasterza przywitał nas o. Henryk Kałuża. Opowiedział dzieciom o założycielu Werbistów i o pracy misyjnej. Następnie o. Kałuża poczęstował wszystkich herbatą i pączkiem. Na zakończenie zaprosił nas do klasztoru sióstr Wiecznej adoracji, gdzie w kaplicy odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Po spotkaniu z Ojcem Kałużą wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Pielgrzymka dostarczyła wszystkim wiele przeżyć i dzieci będą ją mile wspominać.

1243, 1265, 1280/