• 28.07.2019
Poświecenie pojazdówW ostatnią niedzielę lipca - 28/07/19 r.- po każdej mszy św. w Jankowicach W. i w Wierzbniku odbyło się poświęcenie pojazdów z okazji przypadającego 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących.

Po każdej eucharystii modliliśmy się w intencji użytkowników dróg, szczególnie kierowców, także tych, dla których prowadzenie samochodu jest codzienną pracą. Pamiętaliśmy także również o ofiarach wypadków drogowych.

Samochody w naszej parafii poświęcił ksiądz proboszcz Czesław Kocoń. Każdy mógł przy tej okazji złożyć ofiarę na rzecz Fundacji „MIVA”, która zajmuje się zakupem różnych środków transportu dla misjonarzy pracujących na całym świecie.

Dzięki zebranym w ubiegłym roku funduszom MIVA Polska zrealizowała 97 projektów w 34 krajach świata. Zebrane pieniądze pozwoliły na zakup 647 różnych pojazdów, w tym m.in. 40 samochodów – najczęściej terenowych, 3 busów, 2 ambulansów, ale też 64 motocykli i motorowerów, 516 rowerów dla katechistów (świeccy współpracownicy misjonarzy duchownych, wykonujący pracę ewangelizacyjną) i 3 łodzi.