• 24.08.2019
Zbiórka zużytego sprzętuW sobotę- 24 sierpnia br. - nasza parafia włączyła się w akcję ekologiczną organizowaną przez międzynarodową organizację pozarządową Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Kirche In Not). Zbiórka elektrośmieci odbyła się w godzinach od 10.00 do 11.00 na parkingu przy kościele w Jankowicach Wielkich, a w Wierzbniku przy plebanii.  Środki z niej pozyskane przeznaczone zostaną na wsparcie kościoła misyjnego.

Warto wziąć udział w tej akcji, mając na uwadze to, że wyrzucanie elektrośmieci na śmietnik stanowi zagrożenie dla środowiska i ludzkiego zdrowia ze względu na obecność niebezpiecznych substancji. Przy okazji zbiórki można także wyrazić swoją solidarność z ubogimi i prześladowanymi za wiarę chrześcijanami, którym organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie niesie pomoc.