• 22.09.2019
XII Piknik św. Michała Archanioła22 września po uroczystości odpustowej na zaproszenie księdza proboszcza i rady parafialnej mieszkańcy parafii i okolicznych miejscowości wzięli udział w parafialnym festynie rodzinnym. Festyn corocznie organizowany z okazji wspomnienia św. Michała Archanioła odbywał się na boisku sportowym w Wierzbniku i jak zwykle zgromadził duże grupy wiernych w różnym wieku.

Podczas festynu można było zobaczyć sztukę teatralna pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu rodziców wychowanków Przedszkola w Wierzbniku, wysłuchać zespołów muzycznych takich jak „Duo Feniks”, „Muzykanty” oraz Bernadety Kowalskiej, kabaretu Aniela z Podlasia, zagrać w loterię fantową lub wziąć udział różnych zabawach. Stoiska oferowały przeróżne wyroby przygotowane przez naszych parafian. Szczególnym powodzeniem cieszyły się placki serowo-ziemniaczane.

Całą naszą imprezę piknikową poprowadziła pani Bernadeta Kowalska i jej przyjaciele znana z występów w Telewizji Silesia, TVT Rybnik i w radiu Piekary.

W wieczorem o godz. 20.00 został rozstrzygnięty konkurs fantowy. W tym roku do wygrania był robot kuchenny. Wszystko zakończyła zabawa taneczna, którą poprowadził zespół „Muzykanty”. Artyści są znani ze scen śląskich.