• 22.04.2012
W dniach od 22 do 28 kwietnia 2012 roku obchodziliśmy czwarty Tydzień Biblijny! Przeżywaliśmy go pod hasłem „Kościół domem budowanym przez miłość”. Nawiązywał on do tematu roku duszpasterskiego. Już od adwentu wnikamy w tajemnicę Kościoła, który jest naszym domem, czyli wspólnotą podobną do rodziny.

Materiały duszpasterskie na ten rok zwracają uwagę na miłość – najważniejszy dynamizm, dzięki któremu wspólnota, jaką jest parafia, diecezja, Kościół w Polsce, czy Kościół powszechny, rzeczywiście staje się każdego dnia coraz bardziej domem-rodziną. Dlatego w tych intencjach modliliśmy się podczas każdej mszy św.

Na zakończenie tygodnia w niedzielę nieszpory popołudniowe były wielką modlitwą, aby nasza parafia tworzyła jedną wspólnotą rodzinną w myśl przekazu biblijnego, które jest śladem pierwotnej wspólnoty chrześcijańskiej, w której panował jeden duch, jedno serca i jedna myśl.