• 06.01.2020
Misyjni kolędnicyPodczas Mszy Świętej o godz. 09.45 w Jankowicach Wielkich oraz o godz. 11.00 w Wierzbniku w Uroczystość Trzech Króli miało miejsce rozesłanie Kolędników Misyjnych. Dzieci w odpowiednich strojach zebrały się na mszach świętych, a przed błogosławieństwem ks. Czesław Kocoń rozesłał ich na tegoroczną misję kolędowania po naszych rodzinach w parafii. Wyruszyły dwie grupy w każdej miejscowości:

a. Jankowice Wielkie
Grupa 1:
Hania Perec
Paulina Siedlecka
Zosia Hryniewicz
Seweryn Hryniewicz
Mikołaj Skwarczyński
Antek Tokarz
Paweł Zdunek
Z grupą chodziła: Iwona Siedlecka
W trakcie kolędowania zmieniła się obsada z powodu choroby Antka i Pawła.
Podziękowania dla Zosi i Seweryna za szybkie wcielenie się w ich role.

Grupa II:
Martyna Bałamut
Paulina Stańczyk
Michał Niedopytalski
Nikodem Dela
Szymon Ratajczyk
b. Wierzbnik
I Grupa
Julka Czeredrecka
Julka i Sara Salachna
Lena Pająk
Oliwia Tomczyk
Grupa II
Aleksandra Mańkowska
Amelka Cebrat
Gabryś Derkacz
Kaja Stolarska
Oliwia Kałuża
Paulina Cebrat

Przygotowaniem dzieci zajęły się panie Małgorzata Oliwa, Alicja Dela w Jankowicach Wielkich i pani Brygida Roter w Wierzbniku. W przygotowaniach wzięli udział również rodzice dzieci, którzy przygotowali stroje. Jesteśmy im wdzięczni za trud i poświecenie w przygotowaniu małych misjonarzy.

W tym roku kolędnicy głosili Dobrą Nowinę o narodzeniu Zbawiciela, który przyniósł ludziom orędzie zbawienia oraz prawo miłości i przebaczenia. Przypomnieli mieszkańcom naszej wspólnoty, że są „ukochani i posłani”. „Mali misjonarze” prosili ich również o zaangażowanie w obronę tych „najbardziej potrzebujących w Domu Pokoju w Betlejem”.
W tym roku nasi kolędnicy zebrali na rzecz „DOMU POKOJU” w Betlejem: 4 478,21; w Jankowicach Wielkich 2 322,61, a w Wierzbniku 2 155,60.