• 12.05.2012
12 maja 2012 r. w Grodkowie Ksiądz biskup Andrzeja Czaja – ordynariusz naszej diecezji - udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z dekanatu grodkowskiego. Wśród nich była także 16 osobowa grupa z naszej parafii: 8 osobowa grupa /3 dziewczyny i 5 chłopców/ z Jankowic Wielkich i 8 osobowa / 4 dziewczyny i 4 chłopców/ z Wierzbnika.

Z Jankowic Wielkich:
Bachula Iwona
Basiura Sandra
Domagała Karolina
Kotara Patryk
Łuniewski Bartosz
Miniewski Rafał
Ryś Sebastian
Stabrawa Arkadiusz

Z Wierzbnika:
Antoniewicz Joanna
Cebrat Katarzyna
Czechowicz Katarzyna
Kempanowski Radosław
Krzyśków Szymon
Kubik Adam
Maryszczak Damian
Sikora Aleksandra

Cała liturgia bierzmowania rozpoczęła się o godz. 11.00. Po powitaniu Biskupa przez naszego dziekana Jarosława, młodzież i rodziców rozpoczęła się właściwa liturgia bierzmowania. Bierzmowanie – jeden z siedmiu sakramentów. Jego istotą jest przekazanie Ducha Świętego, umocnienie wiary oraz uzdolnienie do świadczenia o niej i jej obrony. Jednoczy ściślej z Jezusem Chrystusem. Katolika włącza w misję ewangelizacyjną Kościoła katolickiego. Dlatego w homilii, Ks. biskup zwrócił szczególną uwagę na dary Ducha św..

Zachęcił też młodych ludzi do odważnego dawania świadectwa i do zabierania głosu w obronie wiary wszędzie tam, gdzie ona jest atakowana. Przed końcowym błogosławieństwem Bp podziękował wszystkim, którzy zajęli się przygotowaniem młodzieży – katechetom, nauczycielom i rodzicom. Ich wysiłek był niezbędny, aby młodzież dzisiaj mogła przyjąć wyslanie Ducha św.