• 02.02.2021
Chrystus: "Światłością świata"2 lutego obchodziliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. W naszej parafii msze św. były odprawione o godz. 17.00 w Jankowicach Wielkich i o godz. 18.00 w Wierzbniku. Na początku mszy św. ks. proboszcz poświecił świece gromniczne. Pod koniec kazania, w którym wyjaśniał znaczenie święta powiedział: „Wielu z nas trzyma dzisiaj w rękach płonącą gromnicę. Ma ona nam przypominać, że tak, jak dzisiaj trzymamy w ręku świecę, tak też, na co dzień powinniśmy się trzymać Chrystusa, który jest prawdziwą „światłością świata”.

Po skończonej mszy św. ksiądz proboszcz udzielił wszystkim Błogosławieństwa św. Błażeja.
Od wielu lat, na mocy decyzji papieża św. Jana Pawła II, dzień ten obchodzony jest również, jako święto osób konsekrowanych, czyli poświęconych Bogu. Z naszej wspólnoty wyszły dwie osoby, które oddały się Bogu w życiu zakonnym to s. Miriam Wirt (pracująca w Danii) i o Michał Starta ( pracujący w Niemczech).

Dziękujemy za wszystkie osoby konsekrowane, które poświeciły się wyłącznie Bogu.
Panie Boże, pobłogosław wszystkim osobom konsekrowanym, których Boże światło rozjaśnia naszą codzienność!