• 28.03.2021
Niedziela PalmowaW dzisiejszym dniu rozpoczęliśmy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.

W niedzielę palmową gościliśmy w naszej parafii o. Henryka Kałuża, który na wszystkich mszach wygłosił okolicznościowe kazania. Mówiąc o wydarzeniach na Kalwarii pytał gdzie byli ci, którzy zostali w cudowny sposób nakarmieni, ci, którzy zostali uzdrowieni, wyleczeni z trądu, czy też ci, którzy zostali wskrzeszeni, ci, którzy w niedzielę palmową wołali Hosanna na wysokości Królowi Dawida.

Po której stronie my stajemy? Czy po stronie oprawców, którzy krzyżowali; czy tych, którzy krzyczeli Ukrzyżuj; czy po stronie Marii Matki Jezusa i św. Jana ucznia Pana Jezusa?
Przez cały dzień o. Henryk Kałuża był do dyspozycji w konfesjonale. Mimo pandemii ponad 100 osób skorzystało z sakramentu pojednania.